ХАТА МОЯ | ПОРТФОЛІО | ХРИСТИЯНИНУ | ПОЧИТАТИ | МОЄ ЖИТТЯ | ФОТОАЛЬБОМ | ЗВ'ЯЗОК |

Один на один с FreeBSD
З 24-го квітня 2006-го року купуйте нову книгу по операційній системі FreeBSD: "Один на один с FreeBSD".


 Зміст книги та уривки текстів -->>

 Buglist:11 Додати новий Переглянути існуючий список

Написана - російською мовою
Вміщує - 704 сторінки
Наклад - 2500 екземплярів
Рекомендована ціна - 75грн
Рік видання - 2006
Видавництво - MK-PRESS
Автор - Дідок О.О.
ISBN 966-8806-00-X
 • Оновлення [10]:
[18.11.2007] Протиріччя
[18.11.2007] Любові тепло
[28.10.2006] Пісня "Не..."+mp3
[23.10.2006] "Не думаючи жити/філософія сучасного життя"
[23.10.2006] Пісня "Ластівка"+mp3
[23.10.2006] Пісня "Безсилий"+mp3
[29.08.2006] Моя поезія
[29.08.2006] "Я - ти, і я - не ти"
[15.06.2006] "Кохання гра"
[07.06.2006] "Пам'ятаю..."
 • Новини сайту [3]:

[16.05.2006] 21-го травня вийшла моя книга по операційній системі FreeBSD. Пишу нову книгу по PHP. Дякую за підтримку ...


[24.02.2006] Добавив систему рейтингiв. Тепер ви можете оцiнити на свiй смак кожну статтю за п'ятибальною системою. Скоро напишу сторiнку рейтингових статей i систему коментарiв. Очiкуйте)


[19.01.2006] Життя радісне, коли на нього дивишся з добрими очима і гарним настроєм). Так от останні чудові фотографії від мене можна знайти тутечки, доречі, там можна знайти і мене, якщо когось зацікавить це)). Ммм. Дя - поповнив рахунок на хостинг ще на рік, збільшивши пакет)) Тепер у мну 3гіга місця, багато піддоменів, достатньо баз данних і навіть можливість повісити декілька доменів у себе - не погано, коротко кажучи. Ну добре, досить, ато вже не новина - а ціла стаття про моє життя-буття)) Заходьте ще)


Остання корекція: 01.01.2003
/0 
 Вперше опубліковано: 01.01.2003
Сторінку відкрито: 839Коментарiв: 0ДодатиЧитатиДопомога
ПОЧИТАТИІнформ. технологіїWeb ...HTML Digest

HTML Digest 10

Інше в підрозділі :

 HTML Digest 01[2003-01-01]  HTML Digest 02[2003-01-01]  HTML Digest 03[2003-01-01]  HTML Digest 04[2003-01-01]  HTML Digest 05[2003-01-01]  HTML Digest 06[2003-01-01]  HTML Digest 07[2003-01-01]  HTML Digest 08[2003-01-01]  HTML Digest 09[2003-01-01]

Останній спалах

Ювілейний випуск дайджесту присвячується ще деяким базовим поняттям в роботі з програмою FLASH, без яких початківцю буде непросто освоювати її далі.

На початок ще один невеличкий trick, який нам надалі стане в пригоді. Як ви вже, мабуть, помітили, у Флеші не можна використати градієнт для ліній та границь. Це, як правило, легко обходиться шляхом перетворення ліній в поля для заливки. А саме: виділяємо лінію (або її шматочок - кому як треба), а тоді Modify —> Curves —> Lines to Fills і використовуємо градієнтну заливку.

Отож, тепер про текст та його модифікаційну панельку. Там все виглядає ніби дуже традиційним і знайомим: встановлення розміру шрифта (Font List Size), його кольору (Font Color), типу шрифта: Bold (грубші літери) або Italic (курсив), вирівнювання (Alignment), властивостей абзацу (Paragraph) з такими можливими режимами, як поля (Margins), відступ (Indentation), інтервал (Line Space). Неважко помітити, що сам шрифт в полі Font List вибирається із списку тих шрифтів, які встановлено на комп’ютері. Тому якщо ви не впевнені, що на іншому комп’ютері є такий самий шрифт, то треба той шрифт захопити з собою. Це стосовно проекту у форматі .fla, якщо ж він вже зкомпільований в .swf, то проблеми із шрифтами не виникає.

Крім того, маємо ще кнопочку, яка дозволяє створити редаговане поле (Editable Text Field), вміст якого можна змінювати в процесі прокрутки ролика - так робляться у флеші чати і різні форми з полями. Є ще пару речей у відношенні до тексту, які мають свою специфіку у Флеші. Текст можна вводити по-різному: за допомогою текстової мітки або текстового поля. В першому випадку досить клікнути мишиним хрестиком будь-де на робочому полі і почати вводити текст. Стрічка буде рости й рости. Щоб перейти на нову стрічку, треба тиснути <ENTER>. В другому випадку спочатку відмірюється поле для вводу тексту, а потім воно вже заповнюється. Перенос буде відбуватися автоматично за заданою шириною поля. Якщо ми редагуємо вже введений текст, то одразу побачимо, який блок редагуватимемо: дивимось на верхній правий кут поля. Кружечок - це текстова мітка (або блок змінної ширини), якщо прямокутничок, то маємо текстове поле фіксованої ширини.

Введемо текст, а потім виділимо його стрілочкою - бачите, його можна і трансформувати, і повертати, як будь-який графічний об’єкт. Згладжений текст отримається за допомогою: View —> Antialias Text. Крім усього цього, можна по об’єкту право клікнути і в меню Font задати значення додаткових параметрів для тексту, наприклад, таких, як кернінг (встановлення міжсимвольної віддалі між літерами) або надстрічкове чи підстрічкове їх розміщення. Кернінг також встановлюється шляхом Modify —> Kerning —> Narrower або Wider. Найзручнішим тут, звичайно, буде шорткат CTRL+ALT+стрілочки вліво або вправо. Щоб крок зміни був 2 піксели, а не один, ще треба тримати SHIFT.

Флеш досить звично, як і всі векторні редактори, що зустрічалися мені, трактує текст: тобто текст може бути власне текстом, який можна редагувати та дописувати, а може бути картинкою, яку вже звичним чином не відредагуєш, зате вона пречудово надається до тортурування іншими інструментами малювання та заливання.

Щоб отримати з тексту картинку, його треба розбити, попередньо виділивши стрілочкою: Modify —> Break Apart. Назад можна тільки через UNDO (а якщо його рівнів вам не вистачає, то зайдіть в File/Preferences і робіть там усе, що схочете... ну, майже все). Закономірне питання: нащо текст “розбивати”? Ну, наприклад, щоб отримати написи з обводкою.

Напишемо якийсь текст здоровезним кеглем (десь так 36-40), гарно, грубезно, темним кольором. Далі: Modify —> Break Apart (CTRL+B), вибираємо пляшечку з чорнилом (Ink Bottle або CTRL+I), встановлюємо якийсь веселенький колір та товщину ліній 2, текст виділяємо та застосовуємо до нього цю чорнильницю. Ось і маємо окантовку. Серединку літер можна видалити, і тоді отримаємо самі контури.

Можна позну-щатися над літерами далі - розбити контури і застосувати до них чорнильницю з іншим кольором, і навіть з градієнтом (накінець знадобився нам прийомчик, змальо-ваний на початку статті).

А ще можна зробити ось так: розбиваємо текст, беремо олівчик такого ж кольору, перекреслюємо текст хвилястою лінією. Виділяємо верхню частинку тексту і робимо їй градієнтну заливку, з нижньою частинкою також щось робимо. Стрілочкою і подвійним кліком виділяємо хвилясту лінію і видаляємо її.

На даному етапі це, мабуть, усе, що треба знати про роботу з текстом. Те, як створювати поля для різних усяких інтерактивних форм, доцільно вивчати паралельно з глибоким-преглибоким зануренням в мистецтво писання скриптів - Action Script.

Ну, а ми глибоко занурюватися не будемо - навчимося робити ролловерну менюшку, яку зручно запхати в вертикальний або горизонтальний фрейм і більше ніколи її там не рухати, аж поки не постане нагальна проблема зміни структури сайту - тоді доведеться багато чого переробляти заново, в тому числі перекомпільовувати менюшку. Нагадаю, що кнопка повинна не просто статично і замріяно висіти десь на сторінці - вона повинна швидко-хутко реагувати на дії користувача з мишкою, який то соває її, то тисне без усякого жалю. Наразі про сумне не будемо, а просто приступимо до роботи.

Для початку створимо символ, який буде символізувати нашу кнопочку в меню. Таких кнопочок буде, приміром, три штуки. Написи на них ми потім допишемо в окремому шарі, а поки що вималюємо тільки базу. Отже, Insert —> New Symbol (або CTRL+F8). В діалоговому вікні називаємо новий символ menu_item і виставляємо крапочку біля Button. OK.

Маємо безмежне поле в клітинку (ви виставили Show grid в Midify —> Movie...?) з блідим хрестиком посередині. Вікно бібліотечки у нас відкрите, і ми вже бачимо назву нашого символу кнопочки, який будемо творити. Вже. На полі малюємо сірий прямокутничок із заокругленням кутів 10 пікселів і рамочкою в 4 піксели - бачите, як допомагає нам фонова сіточка?... Намалювали і побачили: символ вже в бібліотечці. Тепер дивимося на Timeline... Oops!... What is that?... (Себто: що це?...)

А це така особлива для кнопки Timeline, яка містить усього 4 кадри:

- Up - початковий безмишковий стан кнопки (мишка поза межами кнопочки)
- Over - мишка наведена на активну область кнопки
- Down - клік мишкою
- Hit - активна область кнопки

В принципі в будь-яку з цих клітинок (окрім Hit) можна вставити ключовий кадр, в якому можуть бути досить складні анімовані символи. А переходом між кадрами керує всудисуща мишка. І щоб їй керувалося, йдемо в 2-й кадр - F6 - змінюємо картинку (я, наприклад, поміняла відтінок заливки), а потім в 3-й та 4-й.

Тепер повернемося до нашого меню - клікаємо зверху-зліва по закладці Scene 1. Перейменуємо якось більш зручно Layer 1 і почнемо перетягувати сомвол кнопки в робоче поле для створення його трьох екземплярів. В цьому нам допоможе натиснутий магніт та фонова сітка, до якої притягує об’єкти цей магніт. Окрім цього, є ще й інший метод вирівнювання об’єктів на робочій сцені: виділяємо їх та Modify —> Align (CTRL+K) або спеціальною кнопочкою на панелі.

Діалогове меню там трошки дивне, але поекспериментуйте з ним, і все у вас вийде. Далі додамо новий шар, на якому розмістимо написи для кнопочок. Протестуємо кіно, бо вже не терпиться подивитися на результат: Control —> Test Movie. Oops!... Клікаємо на кнопочку закриття вікна і тішимося протягом деякого часу.

Але яка нам користь від меню, якщо за допомогою нього ми нікуди не потрапимо. Клікання по кнопці повинно переносити нас в іншу точку гіперпростору - і це основний інстинкт Інтернету! Отож, керуючись інстинктами, нам треба кожній кнопочці присвоїти лінк. Це зробити не просто просто, а дуже просто: виділяємо потрібну нам кнопочку, право клікаємо, відкриваємо пункт Properties... і що ж ми бачимо? ....

Бачимо насамперед наші перспективи у вивченні Флешу - а саме на закладочці Actions. Вибирати на що тиснути тут просто напросто немає - тому тиснемо на плюсик і дивимося на довжелезне меню. Без паніки! Шукаємо в меню Get URL і тиснемо по ньому. Бачимо якийсь текст - це і є скрипт:

On (Release)
Get URL (“”)
End On

Виділяємо стрічку номер 2 і заповнюємо поля справа. ПОВНІСТЮ пишемо URL (з усіма http), назву фрейму, в якому відкриється цей URL (можна вказати як назву вікна, що ви задали у фреймовій структурі, так і стандартні варіанти _self, _blank, _parent, _top). Решту підпунктів лишаємо “на потім” - вони наразі тут не потрібні. В результаті в віконечку отримається такий скрипт:

On (Release)
Get URL (“http://www.spline.lviv.ua”, window=”_blank”)
End On

Так само робимо і з іншими кнопками, присвоюючи їм інші лінки. Тут по ходу діла може виникнути ще одне цікаве питання: чому On (Release) а не On (Press), тобто на лінк ми йдемо не по натисканню кнопки мишки, а по її відпусканню. В принципі, особливої різниці нема, і робіть так, як вам подобається, просто хочеться таки поспостерігати ефект натиснутої кнопочки, а не одразу летіти десь світ за очі.

Тепер експортуємо наш проект в .swf і тестуємо прямо вже на веб-сторінці. Такий файл, як правило, вставляється за допомогою пари тегів <object> та <embed> і виглядає десь таким чином:

<object id=”first_flash” classid=”clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000"
codebase=”http://active.macromedia.com/flash2/cabs/swflash.cab#version=4,0,0,0"
align=”baseline” border=”0" width=”400" height=”50"><param
name=”movie” value=”first_flash.swf”><param name=”quality”
value=”autohigh”><param name=”bgcolor” value=”#33FF99"><embed src=”first_flash.swf” align=”baseline” border=”0" width=”400" height=”50" swliveconnect=”FALSE” quality=”autohigh” bgcolor=”#33FF99" type=”application/x-shockwave-flash” pluginspage=”http://www.macromedia.com/shockwave/download/index.cgi? P1_Prod_Version=ShockwaveFlash”></object>

В будь-якому разі FrontPage або Dreamweaver подбають про усе самі, а якщо у вас нема цих програм, то вам досить лише швидкими пальчиками поміняти назву файлу та його візуальні розміри в вищенаведеній конструкції.

Наше тимчасове прощання з Флешем відзначимо веселою подією в стилі чорного гумору - відвідаємо флеш-сайт http://www.joecartoon.com/. Пам’ятаєте страшні віршики про хлопчиків, що невтомно грали в гестапо та контейнерами виносили з лісу зброю часів 2-ї Світової війни?... Це мене надихнуло на:

Хлопчик маленький зайшов в Інтернет,
Замість yahoo провалився в wertep,
Все, що батьки віднайшли від дитини -
Картку Сім-нет “Інтернет України”...

Сайт дуже жваво і цікаво протягне вас по світу чорного гумору - по замордованих та розмазаних на стінах цуценятах та навіть людях... Якщо ви любите той скандальний мультик South Park - то ця розвага - саме для вас. Хоча, можливо, саме такі онлайнові ігри є клапанами, куди виходить накопичена в свіжому адреналіні підліткова енергія... Хто зна.Всього ресурсів на сайті: 84
Востаннє сайт змінювався: 25.02.2006
Змінено на: PHS-7.3-STABLE версію
Ви 279449 відвідувач сайту
Сторінку згенеровано за 0.037 секунд

 "Ко Мне скорее, друг, прийди!"+mp3

[2006-01-24] не судіть занадто строго ... цей вірш написаний мною в 14 років ... вірш про Біблійну історію, від початку створення Землі до розіп"яття Христа ... музику написав і записав всю цю "гадость" коли хворів грипом років в 21-23, точно не можу згадати ... писав вдома з ...


 Кто же он такой, романтик...

[2006-01-23] Девушки любят романтиков, но выходят замуж за богатых дядей. Отступление не в тему, а может быть и в тему:) Да, именно, именно на этот вопрос мы и попытаемся ответить. Ах, девушки, да, вам не понравилось первое предложе ...


 "Гортаю книгу пам'яті своєї ..."

[2006-01-19] Ну от, ось вона - моя особиста книга пам"яті в старенькій пошарпаній обкладинці. Важка, інколи так соромно за неї і не хочеться аби хтось її відкривав, адже це сама цінна моя книга *) На першій сторінці здається я сам пізніше вже домалював олімпійського мішку ...


 МАЛЮНОК: Троянда в лініях

[2003-10-07] ...


 Швидкі пальчики 02

[2003-01-01] Теги – це “ярлички”, які ми розвішуємо то тут, то там для розмітки тексту. Мені при цьому завжди згадується відома реприза Винокура, який все не міг дійти згоди із своїм акомпаніатором: “тут граємо ...


ХАТА МОЯ | ПОРТФОЛІО | ХРИСТИЯНИНУ | ПОЧИТАТИ | МОЄ ЖИТТЯ | ФОТОАЛЬБОМ | ЗВ'ЯЗОК |